Produkt dnia
Mata szklana 300 g/m² - 1 m²
Mata szklana 300 g/m² - 1 m²

10,00 zł

szt.
Wosk Honey Wax 400g
Wosk Honey Wax 400g

110,00 zł

szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Żywice poliestrowe - zastosowanie

Żywica poliestrowa jest produktem całkowicie syntetycznym, a tworzą ją - jak nazwa wskazuje - różne rodzaje poliestrów. Wysoce specjalistyczne żywice na bazie poliestrów służą głównie do ręcznego laminowania i mają szerokie spektrum zastosowania. Często stosowane są jako składniki klejów, kitów czy szpachli. Wykorzystuje się je w budownictwie przy zbiornikach, rurociągach i różnych elementach konstrukcyjnych, ale również w branży motoryzacyjnej przy produkcji różnych komponentów. Ważnym odbiorcą żywic poliestrowych jest też segment okrętownictwa (np. produkcja jachtów). Wśród nowych perspektyw dla zastosowania żywic, wymienia się m. in. segment budowy elektrowni wiatrowych.

Głównym producentem żywic poliestrowych jest rynek azjatycki, na Europę przypada ok. 15% produkcji światowej, przy wielkości/zapotrzebowania tego rynku na poziomie ok. 550 tys. ton/rok. Po żywice poliestrowe sięgają także często klienci indywidualni, ponieważ nadają się one idealnie do napraw i uzupełniania ubytków plastikowych w zderzakach czy spoilerach, świetnie sprawdzają się też przy remontach sprzętu pływającego, takiego jak deski surfingowe, łodzie, kajaki itp. Specjalistyczny sklep, który zajmuje się handlem żywicami, najczęściej oferuje je w pojemnikach 1, 5 i 10 kg. W cenie żywicy poliestrowej w takim sklepie, zwykle otrzymamy także niezbędny utwardzacz. Na czas utwardzana żywic poliestrowych ma wpływ temperatura otoczenia. Optymalne warunki dla procesu tzw. sieciowania z udziałem żywicy poliestrowej, wynoszą ok. 20 st. C.

 

W trakcie prac z wykorzystaniem żywicy, należy pamiętać, żeby:

 • używać rękawiczek i osłony ochronnej na oczy,
 • całkowicie usunąć luźno związane odłamki z uszkodzonego fragmentu powierzchni,
 • przy użyciu pilnika albo papieru ściernego wykonać skos na krawędziach ubytku, celem uzyskania lepszej przyczepności żywicy,
 • przestrzegać łączenia odpowiednich proporcji składników (zgodnie z wytycznymi producenta),
 • użyć wyłącznie niezbędną ilość żywicy, gdyż po zmieszaniu jej z utwardzaczem, wejdzie ona w nieodwracalną reakcję (sieciowanie),
 • starannie, bez pośpiechu przesączyć szklaną matę żywicą i usunąć wszystkie pęcherzyki powietrza z jej powierzchni przed nałożeniem.

 

Żywice poliestrowe przeznaczone są do klejenia, łatania dziur i ubytków w plastiku np. typu: zderzaki, spoilery, karoserie i sprzęt pływający. Żywice znajdują zastosowanie między innymi przy budowie i remontach łodzi, kajaków, jachtów, desek surfingowych.

 

Nasze żywice poliestrowe są dostępne w pojemnikach:

 • 1 kg
 • 5 kg
 • 10 kg

Zapraszamy do zapoznania się także z innymi naszymi produktami w postaci np. topkot i żelkot.

do góry
ul. Bydgoska 17/17
87-140 Chełmża
Tel: +48604635243
Email: kontakt@swiat-zywic.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl